Hallituksen kokous 6/2013
23.05.2013
SPS:n hallituksen kokous pidettiin keskiviikkona 15.5.2013 klo 18 ravintola Saaren Sampo-kabinetissa. Poissa oli Eero Mörä.
Hyväksyttiin 7 uutta jäsentä, eroilmoituksia ei ollut.
Päätettiin korvata puolet kahden kilpailuavustusta hakeneen osallistumismaksuista, tilata puolueettomalta rakennusinsinööriltä vajan kattomateriaalien hyöty/kustannusvertailu ja hankkia vajan lattian parantamisen jatkotöihin materiaalia. Vanhalla lippumerkillä varustetut liput päätettiin käyttää loppuun ennen uusien tilaamista. Juhlakirjan taittajaksi valittiin Kari Havaste. Juhlaviiri ja lippukaappi Ari Aron lahjoittamalle vanhalle seuralipulle on tekeillä. Mantereen puolella olevien jollapaikkojen tilannetta on selvitetty.
Jäteastiat on jatkossa vietävä pylväsnosturin viereen, josta ne viedään tyhjennettäväksi. Kuljettaminen tulee olemaan vartijoiden tehtävä myöhemmin tarkentuvien ohjeiden mukaisesti. Sirpalesaaren vuokrasopimuksen jatkamista koskeva hakemus on käsiteltävänä Liikuntavirastossa.
Junnuleiri päätettiin järjestää 10.–12.6. ulkopuolisen ohjaajan avulla. Kokouksessa käytiin myös pitkä keskustelu hallituksen työskentelytavasta ja -ilmapiiristä.
|
|
|